АМБАССАДОРИ бренду ДЕКАЛБ – проект розпочато

АМБАССАДОРИ бренду ДЕКАЛБ – проект розпочато

1 лист 2014
АМБАССАДОРИ бренду ДЕКАЛБ – проект розпочато

2014 рік став пілотним для компанії «Монсанто» в запуску проекту ДК АМБАССАДОР із насінням кукурудзи ДЕКАЛБ. Даний проект переслідує декілька цілей. По­перше, компанія «Монсанто» прагне бути ближче до фермерів малого та середнього сегментів, допомагати і спрямовувати працю аграріїв у високотехнологічному напрямку, і з початком цього проекту закладає перший камінець в заданому напрямку. По­друге, фермерські господарства­учасники проекту ДК АМБАССАДОР були обрані не випадково, вони є лідерами формування думок (opinion leaders) для інших господарств, що розташовані у даному районі, відрізняються високою лояльністю до бренду ДЕКАЛБ, із великою впевненістю рекомендують насіння ДЕКАЛБ іншим та є носіями цінностей бренду ДЕКАЛБ. По­третє, завдяки проекту ДК АМБАССАДОР, фермери зможуть на власні очі побачити практичне підтвердження нової концепції «Врожай, що вражає!» із використанням інструментів інтенсивних способів ведення сільського господарства.

На сьогодні на території України налічується 6 учасників проекту ДК АМБАССАДОР: ТОВ «Агро­Овен» у Дніпропетровській, ТОВ «Наташа­Агро» у Чернігівській, ФГ «Оазис» у Миколаївській, ФГ «Світанок» у Сумській, ТОВ «Степ» у Кіровоградській, ПП «ЮГРО» у Чернівецькій областях.

 

PP “UGRO” / ПП «УГРО»

 

Дане господарство є унікальним, тому що засноване голандцем, який вже 7 років живе на теренах Чернівецької області зі своєю красунею дружиною, яка є українкою. Назва цього господарства була вибрана не просто так – UGRO – Ukraine Grow, що в перекладі означає «Розвивайся, Україно!». Філософія господарства будується на 3 Р: Profit, People, Planet – прибуток (якщо бізнес не заробляє грошей, це не бізнес), люди (якщо немає правильної, замотивованої та відданної команди, бізнес можна закривати), планета (якщо бізнес шкодить наволишньому середовищу, то як ми будемо дивитися в очі своїм сусідам, знайомим, дітям та онукам?).

Продовжуючи філософію високотехнологічного та інтенсивного ведення сільського господарства, пан Андре, засновник «ЮГРО», висловив бажання стати амбасадором бренду ДЕКАЛБ. На полі­учаснику проекту ДК АМБАСАДОР були закладені многофакторні досліди: вплив підвищення доз основних елементів живлення на врожайність кукурудзи по різним групам стиглості (N16P16K16 – 0 кг, N16P16K16 – 100 кг, N16P16K16 – 200 кг) вплив різних густот посіву – від 72 тис шт/га до 95 тис шт/га різні строки посіву: 1.05 – температура грунту 8 С, 8.05 – температура грунту 10 С, 22.05 – температура грунту – 15 С.

Слід зауважити, що грунти в господарстві кислотні – 6,5 pH. Восени поле було оране на глибині 25 см, попередник кукурудзи – соя. Гібриди, що висіяні на полі: ДКС 4795, ДКС 4964, ДКС 4590, ДКС 4408, ДКС 4082, ДКС 4014. Ширина міжряддя – 75 см. Сівалка – Kverneland Optima Accord, 8­рядна.

 

ТОВ «Наташа­Агро»

 

Господарство налічує близько 20 000 тис га кукурудзи та більше 10 000 тис га сої. Використовується сівозміна американського типу: кукурудза­соя­кукурудза. Ціль та стратегія проявляється в тому, щоб отримати врожаю 10 тон плюс. На території ТОВ «Наташа­Агро» використовується тільки найсучасніше обладнання: трактори Case, Fend, 24­рядні. Володіють також власним автопарком для обслуговування полів. Вносяться всі види добрив та біологічних добавок. На всі поля було внесено 500 кг аміачної селітри. Посів поля­учасника проекту ДК АМБАССАДОР відбувався у стандартних умовах, вирощується за типовою технологією господарства. На даному полі господарство поставило задачу перевірити оптимальну густоту посіву кукурудзи (від 72 000 шт/га до 86 000 шт/га) та різні строки висіву: від надраннього до пізнього – близько 10 днів різниці. Також закладені випробування наукового відділу компанії «Монсанто» з новими гібридами для порівняння з вже існуючими в господарстві. Акцент зроблений на такі гібриди як: ДКС 3511, ДК 315, ДКС 3795.

Фермерське господарство «Оазис»

 

На сьогодні фермерське господарство «Оазис», що розташоване у Первомайському районі на Миколаївщині, є лідером серед господарств усієї області. Це й не дивно, адже його керівник – Василь Колісниченко дуже любить порядок, в усьому і завжди. Господарство «Оазис» налічує 5,5 тис га, зокрема кукурудза – 10% (500 га) і є єдиним, в якому чітко дотримуються правил сівозміни. Філософія господарства полягає в тому, що економічні показники мають бути досягнені не за один рік і далеко не однією культурою, а на всіх полях впродовж всієї сівозміни (6­-7 років).

 

Портфоліо господарства складається із озимої пшениці, озимого ячменю, гороха, соняшника та кукурудзи. Протягом останніх 5 років вирощують гібриди ДЕКАЛБ, зокрема з гібридом ДКС 3511 було отримано 12,1 т/га врожаю. Саме ДКС 3511 і є найстабільнішим гібридом в господарстві «Оазис» протягом останніх чотирьох років.

Для участі в проекті ДК АМБАССАДОР була засіяна загальна площа 5 га 14 гібридами кукурудзи ДЕКАЛБ. Щодо технології, то це глибока оранка із внесенням 100 кг/га аммофоса, культивація, весіннє боронування, внесення грунтових гербіцидів, передпосівна культивація, посів із густотою 60 тис шт/га, обробіток страховим гербіцидом, міжрядна культивація із підкормкою 180 кг/га карбаміду, інсектицідний обробіток проти совки та стеблового метелика.

 

Фермерське господарство ТОВ «Степ»

 

Для участі в проекті АМБАССАДОР ми обрали господарство ТОВ «Степ» (Олександрійський район, Кіровоградської області). Наш вибір впав на дане господарство, так як воно є одним із самих стабільних сільськогосподарських представників району.

 

ТОВ «Степ» було засновано в 1999 році в напівзруйнованому колгоспі села Куколівка, Олександрійського району, Кіровоградської області. В господарстві було 1,5 мільйона боргу, ніякої техніки і ніяких перспектив на майбутнє. Сьогоднішній директор господарства Замрика Генадій Миколайович зумів вивести його на новий рівень розвитку і вже сьогодні господарство нараховує загальну площу посівних земель 2700 га. Із них: озима пшениця – 800 га, озимий ячмінь – 110 га, ярий ячмінь – 140 га, соняшник – 640 га, кукурудза – 350 га, соя – 100 га, горох – 50 га, ріпак – 120 га, пар – 390 га.

На території проекту АМБАССАДОР в полі біля автостради Олександрія – Дніпропетровськ, 26.04.2014  було посіяно гібриди ДЕКАЛБ із різними густотами, а також була викопана оглядова яма для спостереження кореневої системи кукурудзи.

 

За рахунок успішності проведення даного проекту ми плануємо збільшити участь компанії «Монсанто» в Кіровоградській області із продажів кукурудзи ДЕКАЛБ. В найближчому майбутньому плануємо провести на даному полі семінар для дистрибуторів і клієнтів нашої компанії.

 

Фермерьске господарство «Світанок»

 

ФГ «Світанок», Великописарівський район, Сумська область, смт Велика Писарівка, було засновано у 1998 році і є безперечним технологічним та насіннєвим лідером у своєму районі. Надточий Микола Олександрович, засновник та директор, є дійсно господарем своєї компанії, своєї справи та лідером із формування думок всіх інших господарств навколо. Відвідуючи інші фермерські господарства, що розташовані поруч, не раз можна почути: «А що роблять у «Світанку»? Треба й нам поїхати, подивитися, перейняти досвід».

 

Загальна площа господарства ­ 3200 га. В портфоліо входять: кукурудза, ріпак,  жито, соняшник, соя, пивоварний ячмінь, пшениця. Співпраця із компанією «Монсанто» і насінням кукурудзи ДЕКАЛБ почалася в 2008 році із скромною площею 30 га, у 2009 році площа була вже 130 га, а з 2012 ­ площа кукурудзи ДЕКАЛБ під посів скаладає 100%, або 500 га. Із ріпаком ДЕКАЛБ тісна співпраця почалася у 2011 році, і на сьогодні гібрид ДК Секюр займає 500 га.

В рамках проекту ДК АМБАССАДОР були посіяні наступні гібриди: ДКС 3511 площею 60 га, ДК 315 площею 30 га, ДКС 4490 площею 110 га, ДКС 4590 площею 200 га. Попередник – соя, технологія: ноу­тілл, з осені внесено полосно 62% калій­хлор, 150 кг фізичної ваги на 1 га; амофос, формула 1252, 150кг полосно на 1га; при посіві весною було внесено гранульовану сірку 30 кг фізичної ваги, 250 кг аміачної селітри. Посів кукурудзи відбувся 17­23 квітня, густота посіву – 78 тис шт/га, за допомогою сівалки HORSCH MAESTRO. Гербіцидний захист – Майстер+BioPower та Стеллар+ Метолат. У фазі 6­-7 листків було внесено інокулянт Рачет із розрахунковою нормою 300 г/га. Нурелл Д також вноситиметься в боротьбі зі стебловим метеликом.

релевантна інформація

Детальніше Завантажити PDF