Селекція як першопочаток

17 жовт 2017

Розробки у сфері звичайної селекції сортів рослин і надалі забезпечують покращення врожайності, якості, однорідності та спрощують управління діяльністю господарств. Передова аналітична робота у галузі рослинництва підтримує та прискорює селекцію рослин, спрямовану на збереження найкорисніших генетичних характеристик в ланцюжку від віртуальної рослини до реальності в тепличних умовах і на полях.

 

Селекцію рослин розуміють як мистецтво та науку управління їх генетикою задля добра людства. Центральним елементом інновацій під брендом DEKALB є найновіші методи селекції, що відіграють істотну роль у виведенні на ринок нових, високопродуктивних гібридів, що допомагають сільському господарству реагувати на виклики майбутнього. Як це відбувається? Сьогодні фермери змушені реагувати на виклики звідусіль. В більшій, ніж будь-коли, мірі вони мають досягати більшого за рахунок меншого обсягу ресурсів, намагаючись вести рентабельний бізнес в умовах нестійкості цін на товари й зростання витрат на енергоносії.

 

Фактори навколишнього середовища ставлять нові вимоги, вимагаючи від фермерів запровадження нових, життєздатних технологій і гібридів, що зменшують рівень ризиків, а також раціональнішого використання природних ресурсів. Можливо, в більшій мірі, ніж на будь-якому іншому етапі історії, успішне вирощування врожаїв пов’язано із здатністю використовувати переваги науки і технології з метою покращення якісної та кількісної складових запасу продовольства та сировини, що є життєво важливими для наших суспільств, що змінюються.

Протягом багатьох років під брендом DEKALB фермери отримували насіння, в якому реалізовувався потенціал науки, втілений у рівномірному збільшенні врожайності, стійкості до хвороб та нашесть шкідників, з однорідною ефективністю та витривалістю в широкому спектрі регіональних умов вирощування продукції. За останні роки технології вирощування зазнали дуже стрімкої еволюції, при цьому важливу роль в розробці продукції під брендом DEKALB відіграла інновація.

 

Традиційні підходи до селекції рослин на основі їх гібридизації, спрямованої на отримання бажаних характерних рис посилено за рахунок дуже складних методик на основі молекулярної біології, що дозволили створити нові та кращі гібриди рослин. За останні роки нові та інноваційні технології селекції, у яких втілювались найкращі результати науково-технологічних досліджень, забезпечили можливість вдвічі збільшити коефіцієнт передачі генів у двох послідовних поколіннях насіння. За допомогою цих та очікуваних нових методик, ми маємо намір до 2030 року збільшити врожайність вдвічі. Ця стимулююча ціль видається досяжною завдяки нашій відданості інноваціям.

 

Науково-дослідницька структура компанії Монсанто в галузі рослинництва, що є рушійною силою підвищення показників продукції під брендом DEKALB, є найбільшою в світі, а обсяг інвестицій у всесвітню науково-дослідну діяльність компанії складає 10% її світових оборотів.