Точка зору селекціонера

15 жовт 2014

Інтерв'ю - з керівником Європейського підрозділу компанії Монсанто з питань селекції гібридів кукурудзи середньої групи стиглості Джоелом Руколль. 

[Joël Roucolle, Monsanto European Corn Breeding Lead for Mid-maturities]

 

Які основні проблеми на сьогодні постають у селекції рослин?

 Враховуючи прогноз зростання чисельності населення до 9 мільйонів осіб у середині століття, імперативом для селекції насіння є пошук шляхів збільшення врожаїв з використанням меншого обсягу ресурсів, збереженням стану навколишнього середовища та вироблення сільськогосподарської продукції, що характеризується високою поживною цінністю та безпекою.

 

Як технології впливають на роботу селекціонера?

Три приклади: За рахунок Технології молекулярного маркера, генетичну інформацію, дослідження якої раніше потребувало 3 років, на даний час можна отримати за 30 хвилин.

 Трансгенні технології дозволяють селекціонерам використовувати більшу частину зародкової плазми за рахунок вирішення конкретних проблем незахищеності рослин, що надає їм можливість зосередити роботу на інших бажаних характерних особливостях.

 Технології отримання чипів насіння допомагають значно спростити селекційний процес, шляхом відокремлення дуже малої частинки насіння та її тестування на наявність бажаних характерних особливостей. Якщо ці особливості присутні, то те ж саме насіння відбирається, що дозволяє селекціонерові швидкими темпами одержувати новішу зародкову плазму вищої якості.

 

Яку роль відіграють інновації для забезпечення переваг насіннєвого бренду ДЕКАЛБ у селекції рослин?

 Інновації дозволяють брендові ДЕКАЛБ отримувати переваги від якісніших і швидших процесів селекції. Якісніших – завдяки генетичним маркерам, які надають нам можливість виявляти та виокремлювати бажані генетичні особливості, а швидших – завдяки провідним дослідним установам, у тому числі центрові рекомбінації та конверсії на Гавайських островах і нашим станціям з селекції рослин у зимовий період.

 

Яку, на Вашу думку, селекція рослин відіграватиме роль у майбутньому?

 Окрім задоволення потреб населення, чисельність якого стрімко зростає, селекціонер відіграватиме провідну роль у наданні фермерам допомоги в підвищенні своїх урожаїв попри несприятливі погодні умови, від яких потерпають мільйони фермерів у всьому світі. В основу наших глобальних програм селекції рослин покладено глобальний і локальний виміри всієї нашої селекційної структури.