Новинки гібридного складу озимого ріпаку

Новинки гібридного складу озимого ріпаку

1 груд 2014
Новинки гібридного складу озимого ріпаку

Ідучи назустріч потребам сільгоспвиробників, що постійно актуалізуються, селекціонерами компанії «Монсанто» були створені нові високопродуктивні гібриди озимого ріпаку.Враховуючи широке розповсюдження дослідних локацій, колективу науковців компанії «Монсанто Україна» вдалося перевірити характеристики нового покоління гібридів озимого ріпаку насіннєвого бренду ДЕКАЛБ у різних ґрунтовокліматичних зонах України.

За даними цих досліджень була зібрана інформація, яка дає змогу чітко спозиціонувати нові гібриди для певних ґрунтово­кліматичних зон України, розробити рекомендації щодо строків і густот посіву. Цією інформацією ми поділимось із виробниками у статті.

Отже, нове покоління гібридів компанії «Монсанто» представлено такими гібридами: ДК Седона – відноситься до групи гібридів із підвищеною зимостійкістю. Цей гібрид придатний до ранніх та надранніх строків посіву.

Відрізняється сильною чутливістю до морфорегуляторів, що дає змогу ефективніше їх застосовувати і контролювати винос точки росту навіть за умови надранніх посівів.

 

 

 

Також селекціонерам компанії «Монсанто» вдалося створити унікальний за своїми характеристикам гібрид. Разом із генетичною здатністю стримувати точку росту і не переростати,цей гібрид показує потенціал урожайності на рівні класичних гібридів. Це дає можливість підвищити середню урожайність озимого ріпаку в господарствах, що ведуть свою діяльність в умовах Північних і Північно­Східних регіонів України.

Також портфоліо компанії розширилося й у напрямку класичних гібридів.Представниками нової селекції стали ДК Екстрон, ДК Ексфілд і ДК Ексквізіт.ДК Екстрон – гібрид відрізняється стабільною врожайністю в усіх ґрунтово­кліматичних зонах України.Характеризується швидким розвитком восени та інтенсивним відновленням вегетації навесні, що дає змогу висівати його в оптимальні та пізні строки посіву. Також, як представник нової селекції від «Монсанто» цей гібрид володіє відмінною стійкістю до розтріскування стручків, що дозволяє зібрати весь вирощений урожай без додаткових втрат. Ще однією особливістю цього гібриду є здатність розви

 ватися за умов знижених температур та короткого світлового дня. Це означає, що в той час, коли в осінній період інші гібриди зупинили свій розвиток, ДК Екстрон здатен сформувати ще 1­2 справжніх листочка.

Що являє собою стійкість до розтріскування у гібридів Монсанто, ви зможете переглянути за адресою в Інтернеті – https://www.youtube.com/watch?v=J0AyUr9OHA4 ДК Ексфілд – гібрид характеризується високим рівнем реакції на інтенсифікацію технології, тобто кожна додаткова гривня витрачена на технологію підживлення та захисту окупиться пропорційним зростанням урожайності. Також цей гібрид має полігенетичну стійкість до хвороб, особливо до фомозу (Phoma lingam). Це дає йому безперечну перевагу в зонах нестійкого та достатнього зволоження. Гібрид придатний як для оптимальних, так і для пізніх строків посіву. Також, як і у ДК Екстрон, у гібрида ДК Ексфілд є здатність продовжувати вегетацію за умов знижених температур і короткого світлового дня, але у ДК Ексфілд ця особливість спостерігається виразніше.

Характерною відмінністю цього гібриду є висока толерантність до ранньовесняних приморозків, що можуть повторюватися впродовж березня і квітня. Це дає можливість уникнути негативних наслідків, таких як перепади температур.ДК Ексквізіт – високий рівень галуження цього гібрида дозволяє сформувати великий урожай навіть за умови малої густоти стояння рослин до збирання. Така здатність надає можливість проводити посів цього гібриду із нижчими нормами. Швидкий та потужний розвиток кореневої системи дає змогу висівати цей гібрид за умов мінімального обробітку ґрунту, а високий рівень потенційної врожайності і високий вміст олії в насінні сприятимуть високій рентабельності виробництва цього гібриду.

 

Абсолютно новою групою в портфоліо компанії Монсанто в Україні є гібриди під виробничу систему Clearfield.

Представниками цієї групи стали ДК Іммінент КЛ, ДК Імідо КЛ, ДК Імір КЛ.

Окрім стійкості до препаратів хімічної групи імідазолінів, кожен із гібридів має свої особливості: ДК Іммінент – гібрид із потужним галуженням, надзвичайно міцним центральним стеблом і кореневою системою, здатний витримувати сильні вітри і не вилягати. Завдяки високим регенераційним властивостям компенсує втрачені у ранньовесняний період рослини шляхом збільшення продуктивності рослин, що залишилися на полі. Також, як гібрид, що відноситься за біологічними характеристиками до класичних гібридів, може висіватися в оптимальні та пізні строки.

І як яскравий представник нової селекції насіннєвого бренду ДЕКАЛБ має підвищену стійкість до осипання, що допомагає уникнути розтріскування стручка навіть за умов шквального вітру і мінливої погоди, яка часто дошкуляє сільгоспвиробникам, особливо у Південних і ПівденноСхідних областях України.

ДК Імідо – гібрид, який чудово показав себе у випробуваннях в Південних і ПівденноСхідних регіонах України, оскільки має високу толерантність до посухи і здатен формувати високий урожай навіть за умов недостатньої кількості опадів і повітряної посухи.

Як і ДК Іммінент КЛ, гібрид має підвищену стійкість до осипання, що дозволяє максимально ефективно провести комбайнування з мінімальними втратами.

ДК Імір КЛ – гібрид із підвищеною зимостійкістю в групі під виробничу систему Clearfield. Враховуючи це, гібрид придатний до ранніх строків посівів, що допоможе господарствам ефективніше розподілити навантаження на посівну техніку. Завдяки компактній кроні та висоті рослин має підвищену стійкість до вилягання. Гібрид показує високі результати врожайності в Степовій зоні України. Придатний до вирощування у всіх ґрунтово­кліматичних зонах.

Уся лінійка гібридів озимого ріпаку спрямована на задоволення потреб сільгоспвиробників і здатна забезпечити високу потенційну врожайність, навіть за екстремально несприятливих погодних умов у різних кліматичних зонах України.

релевантна інформація

Детальніше Завантажити PDF