Весна, система захисту

18 лют 2018

1. Весняна ревізія, рішення про пересівання поля.

 При значному ураженні рослин морозами в зимовий період, рішення про пересів слід приймати лише тоді, коли можна достовірно визначити густоту стояння і рівномірність розміщення живих рослин на кожному конкретному полі. За потреби, можна звернутись до регіональних торгових представників ТОВ «Монсанто Україна» за професійною порадою. Ранньовесняне підживлення на такому полі повинно бути проведено вчасно, навіть, якщо поле потім буде пересіяне.

 

2. Організація системи захисту у весняний період.

 Важливим кроком для підвищення продуктивності посівів є застосування інсектицидної обробки проти стеблового прихованохоботника при середньодобовій температурі повітря в діапазоні від 4 до 8°С препаратом (як правило перитроїдом), який є ефективним при низьких позитивних температурах, в регламентованій виробником нормі. Якщо температура повітря наростатиме надто швидко, може бути можливим використання зареєстрованих препаратів на основі фосфорорганічної діючої речовини. Слід пам’ятати, що фосфорорганічні інсектициди добре проявляють свою ефективність при температурах повітря вищих від +10°С, тому щодо можливості їх використання потрібно консультуватись із представниками фірм виробників.

 

Ми підтримуємо думку про те, що основна боротьба із бур’янами повинна проводитись в осінній період. Вважаємо, що гербіциди у весняний час можуть бути застосовані лише в тому випадку, коли: прогнозовані прямі і непрямі збитки від забур’яненості можуть бути вищими ніж затрати на використання гербіцида;- можливі втрати продуктивності ріпаку від дії гербіциду будуть мінімальними.

 

За результатами осіннього обстеження полів нашими фахівцями, у посівах озимого ріпаку було відмічено середній рівень забур’яненості зимуючими бур’янами. В зв’язку із цим, потрібно запланувати застосування страхового гербіциду для контролю розвитку бур’янів. Рішення про застосування гербіцидів навесні повинно прийматись на полі, а внесення їх повинно бути здійснене з дотриманням рекомендацій компанії-виробника.Для слабких рослин, а також при загрозі раннього враження фомозом (ознаки враження було видно з осені) потрібно запланувати дворазове внесення фунгіцида із рострегулюючим ефектом в регламентованих виробником дозах. Перший раз – при активному відновленні листкової маси (висота рослин 8-11 см), а другий – через 12-14 днів (висота рослин ~25 см).

 

Для сильних рослин, які були добре захищені з осені, регулятор росту слід застосувати один раз в період початку росту стебла (висота рослин 12-16 см).

Маємо сподівання, що дані рекомендації допоможуть Вам уникнути небажаних ризиків та зберегти врожаї на рівні очікуваних показників незважаючи на стресових чинникі