Весна, система захисту

25 трав 2020

1. Весняна ревізія, рішення про пересівання поля.

 При значному ураженні рослин морозами в зимовий період, рішення про пересів слід приймати лише тоді, коли можна достовірно визначити густоту стояння і рівномірність розміщення живих рослин на кожному конкретному полі. За потреби, можна звернутись до регіональних торгових представників (детальна інформація про контакти тут) за професійною порадою. Ранньовесняне підживлення на такому полі повинно бути проведено вчасно, навіть, якщо поле потім буде пересіяне.

2. Організація системи захисту у весняний період.

 Важливим кроком для підвищення продуктивності посівів є застосування інсектицидної обробки проти стеблового прихованохоботника при середньодобовій температурі повітря в діапазоні від 4 до 8°С препаратом Децис® 100 0,15 л/га, який є ефективним при низьких позитивних температурах. Якщо середньодобова температура повітря наростатиме швидко, і становитиме не менше +8°С можна застосувати Протеус® 0,6-0,75 л/га. При сталих середньодобових температур вище як +10°С можемо застосувати препарат Коннект 0,5 л/га.

 

Ми підтримуємо думку про те, що основна боротьба із бур’янами повинна проводитись в осінній період. Вважаємо, що гербіциди у весняний час можуть бути застосовані лише в тому випадку, коли: прогнозовані прямі і непрямі збитки від забур’яненості можуть бути вищими ніж затрати на використання гербіцида;- можливі втрати продуктивності ріпаку від дії гербіциду будуть мінімальними.

За результатами осіннього обстеження полів нашими фахівцями, у посівах озимого ріпаку було відмічено середній рівень забур’яненості зимуючими бур’янами. В зв’язку із цим, потрібно запланувати застосування страхового гербіциду для контролю розвитку бур’янів. Рішення про застосування гербіцидів навесні повинно прийматись на полі, а внесення їх повинно бути здійснене з дотриманням рекомендацій компанії-виробника. У випадку засмічення полів злаковими бур’янами застосовуємо гербіцид Ачіба® 2,0-3,0 л/га до появи відкритого бутона у ріпаку діаметром більше 2 см. За висоти рослин ріпаку 15-20 см (початок росту стебла) застосовуємо фунгіциди з ріст регулюючою дією Фолікур® 0,75-1,0 л/га та Тілмор® 0,8-1,0 л/га. При чому на слабких посівах без симптомів захворювання застосовуємо Фолікур®а за проявів захворювання або на сильно розвинутих посівах з осені, де є більші передумови розвитку хвороб – Тілмор®. Норму застосування цих препаратів також збільшують залежно від наявності хвороб. Максимальні норми препаратів також застосовують на слабких після перезимівлі рослинах (додаткове вкорінення) та на загущених посівах (густота вище 40 шт/м2) – профілактика вилягання.

 

Сподіваємося, що дані рекомендації допоможуть Вам уникнути небажаних ризиків та зберегти врожаї на рівні очікуваних показників незважаючи на стресові чинники.