Основні моменти під час проведення передпосівної культивації та посіву

8 квіт 2017

Задачі

 1. Створення дрібногрудкуватого посівного шару з оптимальною для проростання насіння структурою і рівною поверхнею ґрунту, з метою зменшення випаровування вологи.
 2. Очищення поля від сходів бур'янів.
 3. Закладення в ґрунт, якщо необхідно, мінеральних добрив, пестицидів, що забезпечує їх суцільне або локальне розміщення в ґрунті.
 4. Створення ідеального посівного ложе і обробка ґрунту на глибину посіву насіння, щоб уникнути подальшого «зависання насіння» / поганого контакту насіння з ґрунтом.
 5. Передпосівну культивацію необхідно проводити по діагоналі або впоперек попередньої культивації та оранки, а так само в залежності від конфігурації і стану поля (неприпустимо культивувати вздовж схилу).
 
Передпосівна культивація насіння кукурудзи
 
 

Увага!

 1. Стрільчата лапа не повинна мати пошкоджень та стертих зношених крил.
 2. Кроанштейн не повинен мати великий люфт, бовтатися на рамі - стійка на кроанштейні - стрільчата лапа на стійці, так як це все призведе до пропуску бур'янів і не якісної культивації.
 3. Наступний ряд стрільчатих лап повинен повністю перекривати простір між стрільчатими лапами попереднього ряду.
 4. При наявності багаторічних бур'янів або необхідності зберегти вологу замість додаткової культивації бажано застосовувати гліфосат для винищення бур'янів за 2 тижні до сівби або через 3-4 дня після сівби.
 5. Основними помилками в ході обробки ґрунту під кукурудзу навесні є занадто ранній початок робіт при вологому, ще сирому ґрунті.
 6. Не допустити підняття переміщення поживних залишків з нижнього горизонту ґрунту в зону загортання насіння.
 
Передпосівна обробка насіння

 

Важливо знати: 

Графіт потрібен для роботи з пальчиковими висіваючими апаратами, а для висівних апаратів щіткового типу необхідно використовувати графіт або тальк.
Графіт для передпосівної культивації насіння
 

Причини перебоїв в рівномірності подачі насіння:

 1. Графіт для сівалок запобігає залипання насіння, прилипання їх до корпусу і збільшує термін служби імпортних висівальних апаратів в більш ніж 2 рази. Фактично служить як розпушувач насіння і сухе мастило для сівалки.
 2. До того ж необхідно застосовувати графітовий порошок для зменшення ковзання насіння, яке часто заважає добиватися точності висіву.
 
 
Сівалки при роботі з насінням кукурудзи
Притискна гайка пальчикового механізму зазначена стрілкою повинна бути затягнута з невеликим зусиллям, так щоб він легко провертався вручну з боку приводу. Особливо це важливо при заміні ложечок або самого механізму під іншу культуру (соняшник). Обов'язковою є установка фіксуючого шплінта для запобігання ослаблення гайки.