У поле йдуть тільки академіки 1 груд 2014

«Монсанто» знаходиться не лише на вістрі селекційних досягнень,а й агрономічних практик і технологій. І партнери компанії маютьзмогу з

 перших рук отримати знання про найбільш актуальні та ефективні можливості господарюван

ня. Зокрема, «ДЕКАЛБ Академія» – одна з програм для Ключових Клієнтів «Монсанто» – 13-14 листопада в м. Черкаси провела навчання для фахівців провідного агрохолдингу України, присвячене ресурсозберігаючим технологіям при вирощуванні кукуудзи.

 «Це не лекція, не кивайте головою, а думайте нею, доскіпливо задавайте запитання, – експресивно і водночас розважливокерував навчальним процесом головний агроном ПАТ «Миронівський хлібопродукт Олексій Сергієнко.Нам зі всім тут почутим і побаченим слід працювати». Ключовий Партнер компанії «Монсанто» компанія ПАТ «МХП» прагне і вміє застосовувати найефективніші технології. Напередодні Дня працівника сільського господарства провідному агрохолдингу країни є чим пишатись.Так, нині зібрано більше 1,2 млн т кукурудзиза середньої врожайності 9,2 т / га в заліку.Три роки поспіль компанія забезпечує 3 % валового збору кукурудзи в Україні.

 

Олексій Сергієнко,

головний агроном ПАТ «Миронівський хлібопродукт»:

– Такі заходи особливо цінні в сучасних умовах певного інформаційного голоду, дефіциту живого спілкування. Усі звикли до книг, буклетів, Інтернету, але безпосереднє спілкування з професіоналом – найкраще. «Монсанто» – лідер у генетиці. Вонивкладають величезні фінансові й наукові ресурси, щоби знайти рішення, які дають на наших ланах урожай і прибуток. Тому такі заняття, які проводить «ДЕКАЛБ Академія» чи Агроцентр «МХП», вельми корисні для зростання фахового рівня, отримання актуальної інформації. Зокрема, дякуючи цьому, ми підібралиоптимальний гібридній асортимент, шукаємо оптимальні рішення з ресурсозаощадження.

Системний підхід до вирощування цієї стратегічної культури, різні аспекти ресурсозбереження – вельми актуальні питання для провідного агропідприємства країни. Філософія «Монсанто» полягає в тому, щоб вироблялось більше продукції, заощаджувати ресурси і покращувати життялюдей. А практика «Монсанто» зосереджена на пошуку найефективніших інструментів для досягнення цієї мети.

 

Чен Мазур,
директор з розвитку технології «Монсанто» в Росії та Україні
:

- Для аграрія дуже важливо думати про системний підхід. Ми хочемо працювати пліч-о-пліч і бути найкращими партнерами, навчатися разом з аграріями, як обирати найбільш правильні й коректні системні рішення. Головними елементами системного підходу є генетичний матеріал, технологічні рішення (вибір гібриду, точність і вчасність посіву, підготовка ґрунту, система живлення, всі елементи вологозбереження), боротьба з бур’янами. Тільки селекційна станція в Умані тестує близько 1000 гібридів для великих і малих біозон України. І ми потужно інвестуємо в науково-дослідницьку та навчальну роботу, насіннєві потужності, тісну співпрацю з фермерами.

 

Одним із основних факторів лімітування при вирощуванні кукурудзи є дефіцит вологи. Як констатує директор з розвитку технології «Монсанто» в Росії та Україні Чен Мазур, серед причин втрат урожаю нестача вологи складає 67 %. На занятті було проведено аналіз потреби у воді під час фаз вегетації. Дуже важливо, з яких шарів рослина бере вологу – тож потужна, глибока коренева система є вкрай важливим фактором урожаю.

А вологозбережні технології обробітку ґрунту, зокрема Strip-till, – надзвичайно актуальні для регіонів, які страждають від посухи. Чен Мазур поділився напрацюваннями дослідницько-наукового центру в Гетеренбурзі (штат Небраска), що за оснащенням не має аналогів у світі.

 

Сергій Грінченко,
власник компаній «Грінко»:

Чудово бачити все на слайдах, але ще краще бачити все на полі. Агрегат продемонстрував свої найкращі можливості: за великої кількості пожнивних решток і досить високої вологості ґрунту забезпечив абсолютно ідеальне насіннєве ложе. «Монсанто» вбачає в Strip-till одну з можливостей для зберігаючого землеробства. Це серйозний етап, коли така потужна насіннєва компанія підтримує перспективну технологію.

Системне вирощування кукурудзи, зокрема, ґрунтується на таких факторах, як генотип рослини, агрономічні практики, живлення і боротьби з бур’янами. «Знання гібридів, ґрунту та вологоспоживання дозволяє розробити найбільш посухостійкі системи для сільгоспвиробників, забезпечити підвищене виробництво зерна за рахунок кожної зернини, – підкреслив Чен Мазур. – Важливо думати про ґрунт, наче про банк, в який ми вносимо свої депозити, а кукурудза – це завод, який повертає нам наші вклади вже з процентами».

 

Серед агрономічних практик актуальним є консервувальний обробіток ґрунту. Керівник міжнародного бізнесу компанії Orthman Гарі Мор і власник компанії-дилера «Грінко» Сергій Грінченко представили технологію Striptill. Це так звана «золота середина» між No-till і оранкою, обробіток лише тієї смужки ґрунту, куди буде виконуватися сівба. Технологія має економічні й агрономічні переваги, серед яких слід відзначити збереження та накопичення вологи за рахунок обмеження випаровування та покращеної інфільтрації води, збільшення довжини кореневої системи до 25-35 %, раннє прогрівання ґрунту, зменшення ущільнення, боротьба з ерозією, підвищення вмісту органічних речовин.

Розглянули й економічний ефект на базі 12 локацій в Угорщині, технологічні операції, норми добрив тощо. Як підкреслив Гарі Мор: «Мета «МХП», Orthman і «Монсанто» – пройти шляхом навчання і включити технологію в систему вирощування, щоби підвищити ефективність виробництва».

Під час ґрунтовного обговорення було розглянуто ряд запитань: які типи ґрунтів підходять для Strip-till, час посіву, як проводити роботи на схилах, норма внесення азотних добрив у зону рядка, боротьба з пасльоновими бур’янами тощо.

Керівник відділу розвитку технологій «Монсанто» в Україні Юрій Джура зупинився на підборі гібридів для районів із недостатнім вологозабезпеченням. Йшлося про позиціонування гібридів від технології «не забудь посіяти» до максимально інтенсивної. Було продемонстровано рейтинги урожайності гібридів у посушливих умовах, вологовіддачі, початкової енергії росту (що було актуально цього року), вирощування в монокультурі. Також розглянули фенологічні фази розвитку гібридів, стійкість до гербіцидних стресів за неправильного застосування сульфінілсечовинних препаратів, стійкість до різних типів вилягання, особливості формування качана за спекотних умов, біометричні обліки в посушливих умовах.

 

Юрій Джура,
керівник відділу розвитку технологій «Монсанто» в Україні
:

Наші рекомендації під Strip-till не базуються на якихось особливих речах. Йдеться про гібриди, які ми рекомендуємо і для традиційної технології у посушливих регіонах України. Єдине, що ми звертаємо увагу на комплексну холодостійкість навесні й потужну енергію початкового росту. Серед тих гібридів, які МХП замовило на наступний рік, 80 % мають ці важливі ознаки. Однозначно рекомендуємо для такої технології в центральних областях ДКС 3795, ДКС 3912, ДКС 3507. Чудове відкриття ДКС 4408 – з визначною стабільністю і врожайністю та доброю посухостійкістю. Хотілося би відзначити ДКС 4014, який має великий потенціал урожайності, хорошу початкову енергію росту, потужне стебло. Для більш посушливих регіонів рекомендуємо ДКС 4590, перевірені часом ДКС 4964, ДКС 5143. Я би звернув значну увагу на новий гібрид ДКС 4608, особливо для найпівденніших регіонів, який відзначає відмінна посухостійкість у ключові фази розвитку, лідерство із врожайності в посушливих умовах.

 

Представник відділу розвитку технологій «Монсанто» в Україні Василь Москалюк презентував систему Precision Planting. Унікальна сівалка для точного землеробства обладнується електроприводом кожного ряду vDrive в комплекті з висівним апаратом vSet, системою управління тиском кожної секції на ґрунт Delta Force, оснащена монітором 20 / 20 SeedSense, який відображає процес посіву та здійснює безпровідну передачу даних за допомогою планшета iPad і сервісу Field View Plus. Фахівці відзначили, що навіть за умови невідкаліброваного насіння на складних ґрунтах сівалка Precision Planting забезпечує якісний посів. А керівник відділу наукових інновацій в агрономії «НВФ «Урожай» ПАТ «Миронівський хлібопродукт» Олександр Коваленко поділився досвідом тестування агрегату в екстремальних умовах.

Після закінчення теоретичної частини представники агрономічної та інженерної еліти ПАТ «МХП» отримали сертифікати про проходження навчання. А наступного дня на полях Кіровської філії ПрАТ «НВФ «Урожай» відбулася практична демонстрація обладнання для Strip-till. Дивлячись на практично ідеальне посівне ложе, Чен Мазур просто констатував: «It’s wonderful!». «Це чудово!» – слушно сказати і про цей навчальний модуль «ДЕКАЛБ Академія» загалом.

релевантна інформація

Детальніше Завантажити PDF