Слушні рішення для поля 5 жовт 2015

Компанія «Монсанто» продовжує вражати аграріїв інноваціями

 

Журнал «Зерно»

 

 

На карті високих агротехноло гій України компанія «Монсанто» представлена скрізь. І щороку ця зона покриття розширюється. Для будь-яких кліматичних умов і ґрунтових особливостей «Монсанто» добере оптимальний рецепт одержання високого врожаю. У цій справі допоможуть результати низки проведених в Інноваційному центрі дослідів. Утім, «Монсанто» не зупиняється лише на технологічних рекомендаціях, а прагне бути ближчою до клієнта й не втомлюється впроваджувати інновації. За словами генерального директора «Монсанто Україна» Джастіна Лі Вулфа, основними напрямами діяльності компанії у цьому сезоні є зміцнення партнерських відносин, створення інновацій і підвищення продуктивності гібридів. Гості FARM Progress Show 2015 були приємно вражені результатами роботи «Монсанто» за цими напрямами й оцінили неперевершений професіоналізм співробітників.

– Я працюю в агробізнесі вже 23 роки і розумію, що Україна – провідна аграрна країна, яка потребує інновацій, – наголошує Джастін Лі Вулф. – Тому компанія «Монсанто» прагне збільшити продуктивність українського сільського господарства і пропонує не просто нову продукцію, а інноваційні рішення для бізнесу. Так, ми обрали три незмінні «ключі до успіху» – партнерство, інновації та продуктивність. Враховуючи вимоги наших клієнтів, команда «Монсанто» може впроваджувати інновації, які поліпшать господарювання і збільшать продуктивність бізнесу.

 

Ключ до успіху № 1 – партнерство

FARM PROGRESS SHOW відбувається в Україні вже другий рік. Так «Монсанто» стає дедалі ближчою до аграріїв. Побачити врожайні звитяги можна на власні очі, а не лише прочитати у рекламних проспектах. Наприкінці вересня Інноваційний центр неподалік Тернополя на базі СФГ «Вікторія» лише першого дня відвідали більше 300 шанованих партнерів.

– Уже другий рік поспіль на наших полях компанія «Монсанто» проводить такий корисний захід, – каже генеральний директор СФГ «Вікторія» Степан Маціборко.

– FARM PROGRESS SHOW організовано на дуже високому рівні в європейському стилі. Ми довіряємо цій компанії, бо її репутація бездоганна. Щороку купуємо гібриди кукурудзи та ріпаку ДЕКАЛБ, оскільки впевнені в тому, що вони забезпечати чудовий результат. Особисто мені до вподоби сьогоднішній захід, бо є можливість одержати консультацію від справжніх фахівців компанії «Монсанто», а результати проведених на цьому полі дослідів допоможуть обрати правильну технологію. Навіть досвідчені аграрії повторюють, що сільське господарство – це безперервне навчання. Ми вчимося в «Монсанто» одержувати високий урожай кукурудзи й господарювати з прибутком. Компанія продає насіння високої якості, а її фахівці якнайкраще знають технологію виробництва. Після торішнього FARM PROGRESS SHOW ми обрали й посіяли у себе два гібриди ДКС 3476 (ФАО 280) і ДК 315 (ФАО 310). Цього року уже також підібрали нові гібриди кукурудзи, які, переконаний, забезпечать прибуткове господарювання. Понад 50 фахівців «Монсанто» кожного робочого дня FARM PROGRESS SHOW 2015 персонально консультують на полі щодо формування максимальної врожайності кукурудзи зацікавлених учасників заходу. Із допомогою нової послуги «Картування» спеціалісти компанії надають детальні технологічні рекомендації для відповідної ділянки поля. Також два місяці тому «Монсанто» створила новий проект – «Поле онлайн»: кожен бажаючий може зареєструватися на спеціальному сайті й одержувати доречні поради від фахівців компанії або викликати їх на своє поле.

 

Ключ до успіху № 2 – інновації

Найбільший інноваційний проект компанії «Монсанто» – демоцентр. Один із них 22-24 вересня було відкрито на Тернопільщині, де представлено 27 гібридів кукурудзи, результати чималої кількості важливих для аграрія технологічних дослідів, які показують істотний вплив на розвиток рослин і формування врожайності кукурудзи, а також продемонстровано дію нового унікального препарату ТОРК СТ та інших засобів захисту рослин.

– Станом на 22 вересня кукурудза на території Інноваційного центру в Тернопільській області ще зелена – розповів директор із маркетингу і стратегічного розвитку компанії «Монсанто Україна» Олексій Стеценко.

– А на Полтавщині вона вже висохла через високу температуру повітря. Видно, що в середньому їй вологи тут вистачало, особливо тим гібридам, які обробляли інноваційним біологічним інокулянтом ТОРК СТ та інсектицидом Пончо. У нас є дуже ранній гібрид ДКС 3795 (ФАО 250), який демонструє чудову стійкість проти стресу саме в цих умовах (Хмельницька, Тернопільська, частина ІваноФранківської, Рівненської, Житомирської областей) і потенціал до високої врожайності. Ми очікуємо доволі високих результатів від наших нових гібридів ДКС 4408 і ДКС 4608. Вони з’явилися на українському ринку лише торік і ще не стали популярними у зоні достатнього зволоження на Західній Україні. Цьогоріч ми бачимо високу посухостійкість і стійкість проти спеки саме цих гібридів. Вочевидь, вони покажуть кращий урожай порівняно з аналогічними гібридами старшого покоління. У Полтавській області ці гібриди теж демонструють дуже гарні результати. Особливо ДКС 4608, який вирізняється найвищою стійкістю проти спеки. Його качан є чи не найвиповненішим порівняно з іншими гібридами, де через стерилізацію пилку або висихання приймочок качана не відбулося достатньою мірою запилення і є череззерниця. Своєю чергою гібрид ДКС 5007 сформував хороший качан і зараз стоїть ще зелений.

Також хочу відзначити хорошу виповненість качана гібридів ДКС 3511 і ДКС 4590. За словами менеджера з розвитку продукту «Монсанто» Василя Кифорука, аграрії в Інноваційному центрі на Тернопільщині здебільшого цікавилися гібридами з високим ФАО, оскільки цього літа посіви кукурудзи постраждали від нехарактерної для західного регіону України спеки. Торік у Тернопільському Інноваційному центрі було представлено меншу лінійку гібридів кукурудзи. А цьогоріч презентовано п’ять нових гібридів, які ще кращі, ніж попередні за показником урожайності, а наступного року з’явиться близько десяти нових гібридів ДЕКАЛБ. Спеціалісти компанії не зупиняються на досягнутому і пропонують нову продукцію та вдосконалені агротехнологічні рішення. Тому проводять велику кількість важливих і дуже цікавих дослідів, основна мета яких – навчити аграріїв уникати помилок під час вирощування кукурудзи. У кожного господаря є свій підхід до технології виробництва кукурудзи. На Тернопільщині аграрії більше цікавились у фахівців компанії «Монсанто», чи має значення густота і глибина сівби. Ще аграріїв західного регіону зацікавив новий препарат Торк СТ – це стабілізуючий інокулянт для насіння кукурудзи, який має на меті прискорити синергічний зв’язок кореневої системи кукурудзи з мікоризою гриба, що дасть змогу покращити живлення рослини протягом вегетації. На перших етапах розвитку рослин вологозабезпечення в досліджуваних регіонах було однаковим. У дослідах зовнішню різницю було видно з п’ятого до дев’ятого листка, коли починається закладання качана, а надалі ріст був тотожним. Фахівці зазначають, що навесні були одержані дружні сходи кукурудзи, рослини були добре розвинені. Отже, є всі передумови для прибавки врожайності. 

Уже більше шести років компанія «Монсанто» проводить тестування своїх гібридів у різних регіонах країни. Враховуючи торішній досвід проведення FARM Progress Show , команда справжніх спеціалістів готова приємно дивувати своїми інноваціями знову й знову.

 

Ключ до успіху № 3 – продуктивність

Кожен четвертий гектар в Україні засіяний гібридами компанії «Монсанто» під брендом ДЕКАЛБ, які дають вражаючі результати в різних умовах вирощування. Високі стабільні врожаї зумовлюють прибутковість господарювання – саме тому аграрії обирають насіння від цієї компанії. Завдяки високоякісному насіннєвому матеріалу ДЕКАЛБ урожайність кукурудзи понад 10 т/га стала звичною справою для аграріїв Західної України. Торговельний представник «Монсанто» Роман Колесник вважає, що найкращу врожайність на представленому полі продемонструє гібрид ДКС 3507. Його біологічна врожайність – 127,6 ц/га, але фахівець прогнозує ще більший показник. Проте вони також наголошують: враховуючи високу вологовіддачу гібридів кукурудзи, особливо на останніх етапах розвитку культури саме в цьому регіоні, не варто обирати лише один гібрид. Тому вже тепер компанія «Монсанто» готує новий інноваційний гібридний мікс, який відчутно збільшить продуктивність бізнесу.

 

Олександр Камінський, виконавчий директор ТОВ «Україна 2001»(Хмельницька область, м. Теофіполь):

– Наша компанія співпрацює з «Монсанто» уже давно. Щороку купуємо дедалі більшу кількість їхніх гібридів кукурудзи. Цього сезону посіяли шість гібридів із ФАО від 260 до 315. Ми вирощуємо 6 тис. га кукурудзи, з них 4 тис. га – гібриди компанії «Монсанто». Торік у середньому зібрали 10 т/га в заліковій вазі кукурудзи бренду ДЕКАЛБ, окремі ділянки давали по 16 т/га. Одержувати стабільно по 10 т/га нам уже не цікаво, тому приїхали на такий корисний захід, щоб знайти нові кращі рішення.

 

Юрій Щербань, головний агроном ТОВ «Енселко-Південь» (південь Хмельницької області):

– Загальний земельний банк підприємства – 47 тис. га, із них на 8 тис. га вирощуємо гібриди кукурудзи компанії «Монсанто». Результатами співпраці з «Монсанто» дуже задоволені й уже 10 років користуємось їх продукцією. Максимальну урожайність у нас показав гібрид ДКС 3511. Також вирощували  ДКС 3705, що дав 11 т/га. Цього року у нас посуха, у двох регіонах взагалі не було опадів, тому складно спланувати майбутній урожай. Втім, у нас є сподівання на вагомий врожайний доробок гібридів «Монсанто».

 

Петро Лисак, директор СФГ «Сяйво» (Рівненська область, Радивилівський район):

– Співпрацюємо з компанією «Монсанто» уже чотири роки. Сіяли багато різних гібридів кукурудзи бренду ДЕКАЛБ. У нас була посуха, тому складно спрогнозувати який отримаємо урожай, але стан посівів кукурудзи добрий. Для нашого регіону підходять гібриди компанії «Монсанто» з ФАО 280-300. Користуємося консультаціями спеціалістів «Монсанто» – задоволені професійним підходом до вирішення технологічних проблем.

 

Микола Федорчак, завідувач відділенням ТФ ПрАТ «Райз-Максимко» (Тернопільська область, Теребовлянський район):

– Дуже задоволені співпрацею з компанією «Монсанто», тому вирощуємо їх гібриди кукурудзи більше п’яти років. Торік висіяли ДКС 3206, який показав урожайність 85 ц/га. Цього року посіяли гібрид ДКС 3206 на зерно, а також вирощуємо насіннєвий матеріал ДЕКАЛБ.

 

 

Віктор Єсипенко, директор із виробництва ТОВ «Біо Агро»:

– Співпрацюємо з компанією «Монсанто» з 2008 року. Наш агрохолдинг

вирощує в західних областях України здебільшого гібриди ДК 315, ДКС 3511, ДКС 4590. За минулий рік за кожним із цих гібридів одержали понад 100 ц/га. Хочу відзначити, що компанія не лише продає нам високоякісний насіннєвий матеріал, а й надає важливі технологічні рішення, в дієвості яких я ще раз пересвідчився на цьому Дні поля.

 

Віктор Козюк, менеджер компанії «Спектр-Агро» західного регіону:

– На полі представлено чимало дослідів і біля кожної дослідної ділянки є представники компанії «Монсанто», які детально розказують про вплив різних чинників на стан посівів кукурудзи, а також дають відповіді на кожне запитання. Аграрії відвідують такі заходи, щоб обрати правильний гібрид із відповідним ФАО. Ще п’ять років тому наша компанія продавала здебільшого гібриди компанії «Монсанто» у Волинській області з ФАО 180-260, тепер пропонуємо гібриди з ФАО 250-330. Великий попит мають ДКС3705, ДКС 3511, ДКС 3472, ДКС 3476. За кожним із цих гібридів кращі господарства стабільно одержують по 10-14 т/га.

 

Анатолій Косендюк, директор СГ ПП «Дружба» (Волинська область, Луцький район):

– Наша компанія є постійним клієнтом «Монсанто». Купуємо гібриди ДЕКАЛБ понад 10 років.

Торік найвищу врожайність показав гібрид ДКС 3705 – 130-140 ц/га. Треба відзначити й бездоганну роботу фахівців «Монсанто», які завжди порадять, як ефективно уникнути технологічних проблем.

 

 

Юрій Бебек, агроном ПП «Прогрес-К» (Тернопільська область, Лановецький район):

– Компанія «Монсанто» продає високоякісний насіннєвий матеріал, перевірив це на власному досвіді. Торік ми вирощували гібрид ДКС 4082 і одержали 140 ц/га. Цього року – посуха, але попри це, думаю, що все ж одержимо непоганий урожай. Наступного сезону хочу купити насіння, оброблене препаратом Торк СТ, адже мене вразили результати його дії на демоділянці.

 

 

Юрій Сологуб, директор ТОВ «Сакура Юкрейн» (Центральна і Південна Україна):

– Сьогоднішній захід дуже корисний і цікавий. У Полтавську область на FARM PROGRESS SHOW 2015 ми не змогли приїхати, тому не згаяли шансу потрапити сюди, щоб ознайомитися з лінійкою гібридів і технологіями компанії «Монсанто». Доволі цікаві презентації прослухали, особливо про ріпак, який плануємо сіяти наступного сезону. Також зацікавила інформація про новий препарат Торк СТ.

 

Сергій Мержвінський, менеджер ДП «Сантрейд» компанії «Бунге Україна»:

– У західному регіоні найбільший попит мають гібриди компанії «Монсанто» з ФАО 270-380. Дуже полюбляють мої клієнти ДК 315, із ранніх – ДКС 3472. Якщо використовувати технологію компанії «Монсанто», то їхні гібриди показують високу врожайність. У західному регіоні 70% обирають гібриди цієї компанії серед інших. Цього року «Монсанто» знизило ціни, й клієнтів стало ще більше.

 

Володимир Іщук, керівник особистого селянського господарства (Тернопільська область):

– Я вирощую овочі відкритого та закритого ґрунту. У компанії «Монсанто» купую гібриди овочевих культур Seminis уже кілька років. Дуже задоволений якістю гібридів капусти, огірків, помідорів. «Монсанто» пропонує деякі сорти овочів, які не мають аналогів в Україні. Й надалі співпрацюватиму з цією компанією.