Світові можливості – українським аграріям 22 черв 2015

Журнал «Зерно»

 

ТОВ «Монсанто Україна» запускає інноваційні трейдингові програми для підтримки агровиробництва

 

Сучасний український аграрій вже має змогу працювати у своєму господарстві із використанням кращих світових технологій та досвіду. Останні є визначальним фактором розвитку сільськогосподарського виробництва в нашій країні. А за нинішніх складних економічних умов важливим залишається забезпечення агровиробників фінансуванням. ТОВ «Монсанто Україна» є одним із флагманів технологічного розвитку аграрної України та відтепер запроваджує в нашій країні світовий досвід економічної підтримки фермерства.

 

Щедра українська земля, традиційна працелюбність та нові технології вже перетворили аграрний сектор на рушійну силу нашої економіки. Попри всі складнощі Україна залишається великим гравцем на світовому аграрному ринку, та для збереження цієї тенденції фінансове й організаційне забезпечення агросектору надзвичайно важливі. За сучасних умов на заваді подальшого розвитку сільськогосподарського виробництва стоїть брак доступного фінансування галузі.

 

Потенціал потребує реалізації.

Не є таємницею, що питання доступу до кредитних ресурсів та інвестицій для фермерів постало гостро, а традиційні банківські інструменти, зокрема вексель чи банківська гарантія зазвичай занадто дорогі для агровиробника.

Разом із тим сільське господарство є одним із основних джерел валютних надходжень до бюджету країни, хоча внутрішній ринок не захищений від цінових перепадів на вирощену продукцію та валютних коливань.

 

Коливання цін протягом останніх років є значним. Для прикладу, ціна на таку стратегічну для українських аграріїв культуру як кукурудза зазнавала значних змін (рис.1). Іншим фактором ризику залишається девальвація національної валюти – гривні. За таких умов перед усіма виробниками постає питання про те, як убезпечити свій бізнес та створити умови для його розвитку

До того ж кількість надпотужних Агрови робників в Україні, котрі в змозі хеджувати свої ризики власними ресурсами, значно обмежена. ТОВ «Монсанто Україна», яка знаходиться на вістрі аграрного прогресу у світі, добре розуміє проблеми українських аграріїв.

Ефективне конкурентне господарювання неможливе без сталого високоінтенсивного виробництва, сучасних технологій з відповідним технічним забезпеченням, якісного посівного матеріалу тощо. А це, своєю чергою, вимагає капіталовкладень, обігових коштів, доступності до фінансових ресурсів.

 

Інноваційний крок назустріч аграріям

ТОВ «Монсанто Україна» є однією з провідних світових компаній, діяльність якої зосереджена саме на сталому та інноваційному розвитку аграрного сектору.

 

Створюючи краще насіння, що допомагає фермерам суттєво підвищити врожаї, допомагаючи зменшити затрати інших ключових ресурсів на одиницю готової продукції, ТОВ «Монсанто Україна» сприяє поступальному розвитку сільського господарства в глобальному масштабі.

Водночас у стратегії розвитку «Монсанто» Україна займає одне з чільних місць як країна величезних можливостей та аграрного потенціалу світового значення. Пропонуючи високоякісне преміальне насіння під брендом ДЕКАЛБ, ТОВ «Монсанто Україна» спрямовує зусилля на забезпечення українських товаровиробників фінансовими рішеннями світового рівня.

Серед них – інноваційні трейдингові програми. «Цього, 2015 року пілотні програми були запущені в різних регіонах по всій Україні. Ми та наші клієнти усвідомили їх переваги та недоліки, відшліфували на практиці окремі деталі, – констатує керівник відділу бартерних програм «Монсанто Україна» Олександр Гладун. – Уже з наступного року очікується, що такі програми потужно запрацюють на користь українського сільгоспвиробника.

Це, з одного боку, забезпечить аграріїв найкращим насінням для гарного врожаю, а з іншого – рентабельною ціною на зерно». ТОВ «Монсанто Україна» планує широко інформувати та проводити тренінги для клієнтів з метою обрання останніми оптимальної стратегії хеджування їх ризиків та прорахунку власної рентабельності.

 

Виробник зараз не знає, за якою ціною вдасться реалізувати вирощений урожай, які кошти він одержить для підтримання та розвитку сільгоспвиробництва.

Програми «Монсанто Україна» допомагають спланувати, заздалегідь отримати гарантію рентабельної ціни на зерно, а за умови росту ціни на ринку – здобути максимальний зиск.

 

 

Запорука стабільного розвитку

 

На сьогодні «Монсанто Україна» пропонує своїм клієнтам п’ять програм, розрахованих фактично на всі категорії товаровиробників: від невеликого фермерського господарства до потужного агрохолдингу. Окрім програм із заставою (наявного зерна чи майбутнього врожаю), які вже традиційно використовуються в Україні, новиною є запровадження малопоширених досі форвардних угод з опціоном (фіксацією попередньорентабельної мінімальної ціни). За умови зростання ринкової ціни цей інструмент дає продавцю зерна право відмовитись від попередньої ціни і зафіксувати підвищену поточну ціну.

 

Спотові програми з опціоном на зерно, яке виробник продає зараз, гарантують виплату різниці вартості, якщо вона зросте у відповідний термін. Що важливо, якщо йдеться про заставу, то ТОВ «Монсанто Україна» може надаватися додаткова знижка для зменшення вартості зберігання зерна. За опціонними контрактами, при виконанні всіх зобов’язань клієнтом, ТОВ «Монсанто Україна» готова приймати зобов’язання з компенсації вартості опціону, організацію транзакції та покриття транзакційних витрат.

 

Також ТОВ «Монсанто Україна» активно розвиває в Україні напрямок трейдингу, тобто за певних умов виступає як прямий покупець зерна та експортер. «Водночас ми працюємо з провідними світовими зернотрейдерами, щоб гарантувати українському сільгоспвиробнику найкращі цінові рішення», – підкреслює Олександр Гладун.

 

Цього року ТОВ «Монсанто Україна» вже виступила одним із піонерів на українському ринку із запровадження аграрної розписки, яка покликана стати більш простою, доступною та дешевою альтернативою банківському кредитуванню, насамперед для середніх і малих господарств. А тому той факт, що перша в історії Україні фінансова аграрна розписка була виписана саме на ім’я ТОВ «Монсанто Україна», є показовим.

 

Безперечно, успішний розвиток вищезазначених програм та інструментів може стати запорукою подальшого стабільного та поступального розвитку аграрного виробництва в Україні загалом та окремих сільських господарств зокрема.