Від продукту до рішень – технологічні проекти компанії «Монсанто» в Україні та Європі 20 бер 2017

Від продукту до рішень –

технологічні проекти компанії

«Монсанто» в Україні та Європі

Журнал Зерно

          Нова генетика і якісний насіннєвий матеріал є основою (ядром) нашої компанії. Щороку інвестуються великі кошти у селекцію, дослідження і розвиток нового матеріалу. Селекціонери компанії «Монсанто» постійно працюють над створенням нових гібридів, які б найкраще задовольняли потреби ринку тієї чи іншої країни. Під потребами ринку розуміємо вимоги господарників (фермерів), що визначають напрями нашої роботи в селекції. Ми маємо понад 250 селекційних випробувань майже у 100 місцях у всьому світі. Наша селекційна сітка досліджень у Європі – це понад півмільйона випробувальних ділянок у десяти країнах.

      Повертаючись до комерційного портфоліо кукурудзи в Україні, зазначимо, що воно представлено 35 гібридами, які належать до різних груп стиглості (ФАО від 200 до 460) і придатні до вирощування за різними технологіями – інтенсивного та адаптивного типу тощо. Продовжуючи роботу в селекційному напрямі, ми декілька років поспіль також проводимо дослідження у сфері технологічних рішень. Вирощування гібридів бренда DEKALB у поєднанні з новітніми цифровими рішеннями та технологічними напрямами дозволить збільшити прибуток на гектар. Це оптимізує ключові рішення у сільському господарстві, а також покращить урожайність і продуктивність наших гібридів. Адже комплексні рішення у сільському господарстві на сьогодні є однією з найважливіших потреб для фермерів практично в усьому світі. Для цього ми сіємо створюємо) ряд випробувальних платформ – Технологічні центри DEKALB – на території всієї Європи. Це понад 1000 га польових дослідів, 60 дослідних платформ у 16 європейських країнах (включаючи Україну), які висіваються за допомогою техніки точного землеробства (рис. 1).

          Технологічні центри DEKALB – це, по суті, інноваційні платформи з вивчення гібридів у комплексі з різними технологічними прийомами, що дозволяють генерувати нові найкращі рішення для підвищення прибутку наших партнерів. За допомогою даних випробувальних платформ ми створюємо і маємо унікальну базу даних, адже тестуємо однаковий набір гібридів у різних біозонах, використовуючи одні й ті самі протоколи тестування, як-от: вплив різної густоти стояння рослин на врожайність, вплив різних норм добрив, ефективність використання води (різні норми поливу), налаштування сіялки, дослідження змінної норми висіву тощо. Всі операційні дані з полів ми накопичуємо і зберігаємо у FIELD VIEW cab – це платформа від Climate corporation. За її допомогою маємо доступ до наших дослідних польових даних з різних носіїв (робочі комп’ютери, смартфони, айпади) у режимі реального часу з гарною, зрозумілою візуалізацією. FIELD VIEW cab дозволяє мати більше можливостей для поєднання даних з полів до загальної бази і їх використання для детальнішого аналізу кожного поля.

          Одним із прикладів технологічних рішень, які ми вивчаємо, є Змінна норма висіву. Як ви знаєте, норма висіву – це одна з головних технологічних операцій, котра покращує врожайність, особливо в комфортних умовах. Розуміння правильної норми висіву для кожної зони (умов) і для кожного гібрида DEKALB означає максимізацію потенціалу врожаю на кожний квадратний метр. Наші очікування від використання Змінної норми висіву – це максимізація потенціалу ґрунтів кожного поля наших партнерів із застосуванням гібридів кукурудзи DEKALB, які найбільш підходять для їхніх умов. Перекладаючи на мову економіки – підвищення ефективності використання землі (ґрунтів) і повернення інвестицій у насіння.

          Основна ідея Змінної норми висіву. По-перше, ми маємо карту ґрунтів поля з визначеними ділянками різних їх типів. Далі складаємо карту завдання для сіялки в прив’язці до карти ґрунтів і визначених ґрунтових зон. На ділянках поля з бідними ґрунтами сіємо гібриди зі зниженою нормою висіву, на ділянках з кращими ґрунтами – підвищуємо норму висіву. Слід зазначити, що всі дані щодо норми висіву гібридів DEKALB у прив’язці до типів ґрунтів, ми отримуємо на наших технологічних центрах DEKALB.

        Розглянемо переваги використання Змінної норми висіву для фермерів (сільгоспвиробників): оптимізація вкладення ресурсів (насіння, удобрення, обробіток ґрунту тощо), підвищення ефективності витрат, зменшення навантаження, підвищення середньої врожайності по ґрунтових зонах поля. Концепція Змінної норми висіву тестувалася 2016 року на базі фермерських господарств у кількох країнах Європи. І ми плануємо тестувати її в Україні у сезоні 2017.

          Отже, «Монсанто» є компанією, що пропонує рішення для аграріїв тих нагальних питань, із якими вони стикаються кожен день у полі. Ми маємо експертизу, професіоналізм та всі інструменти, щоб допомагати розвиватися сільському господарству в Україні в цілому та кожному виробнику окремо. Ми рухаємося вперед та завдяки цьому хочемо, щоб аграрії отримували максимальні врожаї. Ваш найближчий професійний партнер!