Управління вологозабезпеченням

26 лист 2018

ЗБІЛЬШЕННЯ СХОЖОСТІ ЗА УМОВ НЕДОСТАТНЬОГО ВОЛОГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

 

 

Чи знаєте ви, що з нашими ранніми гібридами ви можете сіяти вже в липні? І ви можете забезпечити максимальну вологість і максимізувати прибутковість навіть за умов недостатньої вологості за допомогою рішень для ранніх посів DEKALB.

 

 

 

 

 

Забезпечення вологою під час сівби за допомогою гібридів DEKALB сприяє успіху проростання:

 

  • Основним чинником мають бути погодні умови, а не календарна дата сівби. Рання сівба може полегшити осінній робочий процес, але збільшити вартість пестицидів і водночас знизити потребу в азоті.
  • Осінній азот, за потреби, має бути внесений на насіннєве ложе або як листове підживлення до середини вересня. Посіви після початку вересня, навряд чи будуть ефективними.

 

Ефективне проростання є чи не найважливішим ключем до успіху у вирощуванні озимого ріпаку. Воно забезпечує рівномірний розподіл рослин і їх оптимальну щільність для найефективнішого, найпродуктивнішого та найсталішого покриву.

 

 

У багатьох випадках за осінньої сівби вологість стає серйозним обмежувальним чинником для схожості й успішного передзимового розвитку. Тому дуже важливо зробити все можливе, щоб зберегти вологість ґрунту до сівби  та максимально використати її на ранніх етапах росту культури.

 

Існує чимало засобів збереження вологи після збирання попереднього врожаю. Наприклад, подрібнення і рівномірний розподіл соломи на полі за допомогою комбайна забезпечує цінну поверхневу мульчу. Мілка обробка  ґрунту додатково обмежує втрати вологи. Також ефективною є сівба ріпаку за смуговою технологією обробітку.

 

У поєднанні з Раундапом для усунення будь-якої рослинності перед сівбою ці методи мають додаткову перевагу. Вони обмежують бур'яни та падалицю, які можуть сильно нашкодити через використання вологи, а також конкурувати за вологу з майбутньою посіяною культурою.

 

Ми з’ясували, що для використання максимально доступної вологи на ранній стадії росту культури слід сіяти гібриди з властивостями найенергійнішого проростання так, щоб дати їм максимальні шанси на успіх.

 

Енергійне проростання – пріоритетна властивість у нашій програмі вдосконалення. Ми проводимо селекцію та відбір гібридів на підставі їх потенціалу швидкої рівномірної схожості стійких, добре вкорінених рослин із підвищеною здатністю до раннього доступу до елементів живлення. Гібриди мають тенденцію зростати енергійніше, ніж чисті лінії. Однак, коли ми штучно створюємо екстремальні умови для наших гібридів під час випробувань, деякі з них виживають у таких умовах, на стадії схожості та раннього розвитку, значно краще, ніж інші, даючи нам змогу проводити селекцію саме за цією ознакою.

 

Відбір різновидів із різними «звичками» раннього росту і темпами розвитку напередодні зими також означає, що ми можемо надати спектр енергійно вегетуючих гібридів, адаптованих до різних режимів вирощування.

 

Наші менш динамічні гібриди найкраще пасують для технологій, за яких культуру висівають у сухих умовах якнайраніше в липні, щоб дочекатися проростання, коли волога стане доступною, і звести нанівець вплив шкідників, таких як ріпакова блішка. Навпаки, наші динамічніші гібриди забезпечують оптимальне рішення для пізнішої сівби у випадках, коли є затримки у збиранні попереднього врожаю або там, де умови раннього вирощування особливо складні.

 

Стійкість проти розтріскування стручків, яку мають наші гібриди, також робить внесок в управління вологістю, обмежуючи проблему падалиці ріпаку.

 

Гібриди Clearfield® також корисні для зниження ризику уповільнення розвитку культури в результаті застосування гербіцидів до початку сходів після сівби та будь-яких залишків гербіцидів на основі сульфонілсечовини.

 

Звичайно, поряд із нашими енергійними гібридами з  інтенсивним розвитком  для конкретних умов ми твердо віримо в цінність щільного контакту насіння з ґрунтом під час сівби, удобрення насіннєвого ложа та ефективну обробку ґрунту  для максимального використання наявної вологи.

 

 

 

 

 

 

ГІБРИДИ З ЕФЕКТИВНИМ УПРАВЛІННЯМ ВОЛОГІСТЮ, ЯКІ РЕКОМЕНДУЄ DEKALB!

 

ДК СЕАКС: Гібрид з низькою біомасою, що відрізняється стрімкими темпами проростання та формування потужної розвиненої листкової розетки перед зимівлею. ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ 

 

ДК СЕНСЕЙГібрид, який поєднав в собі високі стандарти зимостійкості, технологічності та якості (високий вихід олії). ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

 

ДК СЄВЄРНИЙ: "Гібрид поєднує в собі високі стандарти зимостійкості та технологічності. Адаптований до вирощування при різних рівнях інтенсифікації технологій. ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ