Додатковий захист від екстремальних умов навколишнього середовища з посухостійкими гібридами

11 лют 2018

Посухостійкі гібриди насіннєвого бренду DEKALB забезпечують сільгоспвиробникам України найкращий можливий захист від екстримальних умов літньої спеки та посухи, які знищували врожаї кукурудзи в Центральній та Східній Європі в минулому сезоні не зважаючи на засоби захисту рослин.

 

Посухостійкі гібриди, про кращу продуктивність яких порівняно з іншими гібридами кукурудзи в умовах спеки та посухи свідчать всебічні дослідження, завдячують своєю чудовою здатністю витримувати несприятливі для цвітіння та наливання качанів умови трьом основним особливостям: синхронізоване цвітіння — викидання волоті; потужна коренева система та висока інтенсивна фотосинтезуюча активність.

 

Синхронізоване цвітіння — викидання волоті

Спекотні та посушливі умови можуть суттєво обмежити врожайність кукурудзи через обмеження виживання пилку та затримку в появі шовковистих ниткоподібних маточок. За таких умов найкраща можлива синхронізація скидання пилку та появи шовковистих ниткоподібних маточок у посухостійких гібридів  є вкрай важливою захисною характеристикою для зав’язування насіння, кількості зерен і врожайності культури.

 

Потужна коренева система

Ефективне поглинання води та поживних речовин вкрай важливі як для родючості, так і для наливу зерна. Саме тому особлива здатність посухостійких гібридів розвивати найпотужнішу кореневу систему та відновлювати її для протидії втратам протягом періоду вегетації — ще один ключовий компонент стійкості цих гібридів до стресу.

 

Висока інтенсивність фотосинтезуючої активності

Завдяки селекції з метою покращення продуктивності за складних природньо-кліматичних умов було успішно знижено чутливість посухостійких гібридів до спеки та нестачі вологи, які можуть суттєво обмежити фотосинтезуючу активність.

 

Разом це унікальне поєднання стійких до спеки та посухи характеристик надало гпосухостійким гібридам типову перевагу: їхня врожайність в середньому на 0,5 т/га більша, ніж інших гібридів. Це підтверджується дослідженнями, які проводилися в сезон високих стресів. Недоліки за менш складних умов виявлені не були.

Оскільки екстримальні умови літньої спеки та посухи погіршуються та частішають по всій Європі у зв’язку з глобальною зміною клімату, додатковий захист, що забезпечується посухостійкими гібридами бренду DEKALB, набуває для сільгоспвиробників України все більшої цінності.

 

 

* Вся інформація, надана усно або письмово брендом DEKALB або його працівниками, включаючи інформацію в цій статті, є тою, якій можна довіряти, але не є гарантією щодо продуктивності або придатності продуктів, що може залежати від локальних кліматичних умов або інших факторів. Монсанто не несе відповідальності за таку інформацію. Ця інформація не може формувати частину будь-якого договору з Монсанто, якщо інше не зазначено в письмовій формі.