Боротьба з хворобами

22 лист 2018

 

ПОСИЛЕНИЙ ВНУТРІШНІЙ ЗАХИСТ ВІД ХВОРОБ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАБІЛЬНОСТІ ВАШОГО ВРОЖАЮ

 

Чи знаєте ви, що подвійна стійкість проти фомозу та світлої плямистості у гібридів DEKALB дає вам кращу маневреність під час вибору оптимального моменту для застосування фунгіцидів, захищаючи при цьому ваш врожай від основних захворювань, що знижують врожайність?

 

 

 

Захистіть ваш врожай ріпаку з рішеннями DEKALB щодо боротьби з хворобами.

 

Листяні та стеблові хвороби істотно знижують врожайність озимого ріпаку та можуть спричинити жахливі результати в разі серйозних заражень і невчасної обробки фунгіцидами.

 

Фомоз (Phoma lingam) є найбільш руйнівним захворюванням в Європі, а світла плямистість стає дедалі проблематичною в деяких регіонах.

 

Ба більше, ми знаємо, що значні втрати врожаю відбуваються через внутрішні ушкодження стебел фомозом навіть, якщо немає вилягання.

 

Справді, офіційні скандинавські випробування з повними фунгіцидними режимами засвідчили в середньому 10–15% втрат врожайності за поганої стійкості проти захворювань.

 

Крім того, в деяких випадках проблемними є склеротиніоз і вертицильоз, хоча зазвичай вони є причиною нижчих і не таких частих втрат врожаю.

 

Селекція та відбір гібридів у районах із високим рівнем захворюваності фомозом в Європі без будь-якого лікування фунгіцидами дали нам змогу спиратися на ген стійкості проти фомозу RLM7, який ми вперше виявили понад 25 років тому.

 

За цей період ця стійкість виявилася надзвичайно надійною. Водночас для забезпечення стабільності роботи ми поставили перед собою завдання збільшити полігенну стійкість проти великої кількості мінорних генів, які, як ми знаємо, також впливають на інші аспекти розвитку фомозу та раку стебел.

 

Наша подвійна стійкість проти фомозу забезпечує найвищий існуючий рівень захисту від хвороби, а також найкращі гарантії проти вилягання за допомогою  гена RLM7, або мінорними генами, що його підтримують.

 

Паралельно з цим ми поступово розвивали високі рівні стійкості проти світлої плямистості в нашій програмі селекції, використовуючи найсучасніші методи гібридизації для комбінування в гібридах із подвійною стійкістю проти фомозу. Отже, ми пропонуємо найвищі на ринку рівні універсальної стійкості проти хвороб листя.

 

Цей ступінь стійкості забезпечує максимальну маневреність у визначенні правильного моменту для застосування фунгіцидів і страхування від обмежень під час обприскування, пов'язаних із погодними умовами. Вона також обмежує небезпеку, пов'язану зі зміною чутливості світлої плямистості до основних фунгіцидів в останні роки, а також дає можливість заощадити на витратах на фунгіцидну обробку.

 

Швидкий розвиток листя та енергійне раннє весняне зростання багатьох наших гібридів має додаткову перевагу у боротьбі з хворобами, даючи рослинам змогу оминати шкоду від заражень, а також шкідників.

 

Попри те, що надійні джерела стійкості проти вертицильозу ще не визначені, відомо, що різні гібриди уражаються хворобою різною мірою, що дає нам змогу ідентифікувати значущі ступені стійкості в нашій програмі селекції. Різновиди з такою здатністю особливо цінуються через брак будь-яких варіантів хімічного контролю.

 

Склеротиніоз – ще одна загроза, проти якої нам ще належить виявити рішення. На щастя, вчасне обприскування під час цвітіння є дуже ефективним у боротьбі з цим захворюванням.

 

Оскільки  ризик склеротиніозу зростає зі збільшенням тривалості цвітіння, наші середньорослі гібриди з особливою зимостійкістю, які характеризуються коротким періодом цвітіння, також можуть бути корисні в цьому разі для зменшення обробок препаратами.

 

 

 

 

 

РІЗНОВИДИ ЗІ СТІЙКІСТЮ ПРОТИ ХВОРОБ, ЯКІ РЕКОМЕНДУЄ DEKALB!

 

  • ДК ЕКСТОРМ: Гібрид нового покоління, який вдало поєднує високий потенціал продуктивності та відмінну екологічну пластичність. ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ
  • ДК ІММІНЕНТ КЛ: Високоурожайний середньопізній гібрид з комплексною стійкістю до хвороб та специфічною стійкістю до фомозу завдяки гену RLM7.
  • ДК СЕНСЕЙ: Гібрид, який поєднав в собі високі стандарти зимостійкості, технологічності та якості (високий вихід олії).
  • ДК СЕАКС: Гібрид з низькою біомасою, що відрізняється стрімкими темпами проростання та формування потужної розвиненої листкової розетки перед зимівлею.
  • DK ДК ЕКСТРОН: Середньо-ранній гібрид інтенсивного типу, який володіє пакетом агрономічно цінних властивостей.
  • ДК ЕКСКВІЗІТ: Середньопізній гібрид з високим потенціалом врожайності та високою зимостійкістю.
  • ДК ІМІДО КЛ: Високоурожайний середньостиглий гібрид з комплексною стійкістю до хвороб та специфічною стійкістю до фомозу завдяки гену RLM7. ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ
  • ДК ІМІСТАР КЛ: Гібрид з унікальними перевагами
  • ДК ЕКСОДУС: Середньопізній гібрид з високим потенціалом врожайності та високою зимостійкістю. Максимально реалізує свій потенціал за достатнього рівня вологозабезпечення. ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ
  • ДК СЄВЄРНИЙ: Гібрид поєднує в собі високі стандарти зимостійкості та технологічності. Адаптований до вирощування при різних рівнях інтенсифікації технологій. ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ