до збору врожаю

до збору врожаю

26 квіт 2019
до збору врожаю

Передуборочна обробка гербіцидом Раундап гарантує найбільш високу врожайність олійного ріпаку

 

Якщо говорити про властиві ознаки гібридних сортів олійного ріпаку, генетична стійкість гібридів DEKALB до розтріскування стручків здатна суттєво скоротити втрати насіння під час його жнив та сприяє захисту врожаїв. Якщо йдеться про полегшення керування процесом збору врожаю та контроль над ускладненнями через бур’яни поміж рослин та під листовим пологом, надзвичайно ефективною перед збиранням олійного ріпаку є обробка гербіцидом Раундап.

 

Поєднання обох складових: міцні гібриди олійного ріпаку марки DEKALB та передуборочна обробка засобом Раундап – надає чудову можливість покращити у найкоротший термін продуктивність збору врожаю олійного ріпаку, водночас долаючи низку проблем, пов’язаних із бур’янами з довгим вегетаційним періодом, та отримуючи на виході повний об’єм урожаю олійного ріпаку. Для отримання успішних результатів дізнайтеся більше про головні переваги застосування гербіциду Раундап перед збором врожаю олійного ріпаку, рекомендації щодо його використання, а також про гібриди DEKALB.

Перевага 1: Заощаджує час, гроші та скорочує викиди CO2

Навіть якщо погодні умови є ідеальними для швидкого рівномірного дозрівання, ефективне керування процесом збору врожаю за допомогою продуктів Раундап неодмінно дозволить забезпечити більш ранній та продуктивніший комбайновий збір урожаю, ніж природне сушіння, а також надасть належний контроль над ускладненнями, що можуть бути дуже істотними, через бур’яни поміж рослин та під листовим пологом. Дослідження, проведені агротехнічною компанією Claas (2014), продемонстрували, що в процесі збору врожаю з полів, оброблених гербіцидом Раундап, значною мірою заощаджується час, гроші та скорочуються викиди вуглецю (Таблиця 1).

Таблиця 1. Порівняння процесів збору врожаю з полів, необроблених та оброблених Раундап, за показником скорочення витрат під час жнив

 

Необробленеполе

Переваги завдяки Раундап

Швидкістькомбайновогозбору

4 км/год.

6 км/год., На 50% швидше

Продуктивність

3,6 га/год.

5,4 га/год., На 50% більшегектарів на годину

Споживанняпального

16 літрів/га

12,5 літрів/га, На 20% нижче витрати пальноготавикиди CO2

Необхідні витратипраці водія

16,5 хв./га

11 хв./га, На 33% менші трудовитрати

Прокрутіть

Джерело: Claas UK, комбайн для збору врожаю Lexion 580 з різальним апаратом 9 м; 2014.

Перевага 2: Оптимізація керування процесу збору врожаю

Обробка олійного ріпаку гербіцидом Раундап перед збором врожаю є особливо важливою для забезпечення просушування найбільш продуктивних на сьогоднішній день товстостеблових, гіллястих культур ріпаку, що завдяки ефекту stay green мають таку агрономічну перевагу, як посухостійкість. Таким товстостебловим рослинам набагато складніше втрачати вологу, ніж поширеним у минулому культурам, тому що вони мають значно більший обсяг стебла на площу поверхні; особливо якщо ці рослини зазнали поліпшення якості через ефективну хімію в період цвітіння або пізнішу обробку азотом для збільшення стручків. Передуборочні заходи із застосуванням гербіциду Раундап також сприяють зменшенню вологості насіння олійного ріпаку та підвищенню потенціалу врожайності.

Системний висушувальний ефект передуборочної обробки олійного ріпаку засобом Раундап

Мал. 1. Системний висушувальний ефект передуборочної обробки олійного ріпаку засобом Раундап

Мал. 2. Рівномірна дія на цілу рослину, культура готова до збору врожаю. Світло-зелений колір свідчить про м’який ефект.

Мал. 3. Стручки ріпаку рівномірно висушені, готові до збирання врожаю.

Застосування Раундап 720, 1,5 кг/га. Джерело: Дослідження компанії Монсанто. Село Коларе, Словакія, 2011.

Перевага 3: Ефективна боротьба з бур’янами в полях олійного ріпаку

Передурожайний період надає також ідеальну можливість для того, щоб позбавитися проблемної трави та широколистяних бур’янів, особливо набридливих багаторічних шкідливих рослин. Довготривалий контроль над багаторічними бур’янами у цей період часу є оптимізовним. Продукти Раундап дають щонайменше 90-відсоткове знищення на 1 рік після обробки великої низки багаторічних бур’янів, зокрема багаторічних трав’яних рослин (таких як пирій повзучий (Elymus repens), Мітлиці (Agrostis spp.), медова трава шерстиста (Holcus lanatus) та райграс високий (Arrhenatherum elatius var. Bulbosum, бульбиці) та багаторічні широколистяні бур’яни (включно з щавлевими (Rumex spp.), Осот види(Cirsium spp.), багаторічним жовтим осотом (Sonchus arvensis), польовими берізками (Convolvulus arvensis) та самосівом картоплі) (Джерело: дослідження компанії Монсанто: 1980-2002). Висушування бур’янів також призводить до зменшення обсягу зелені, що пожинається, і таким чином – до полегшення процесу збору врожаю та зменшення вмісту вологи в зерні.

 

Часовий розклад передурожайного обприскування олійного ріпаку гербіцидом Раундап

Виберіть декілька ділянок на полі, які репрезентують врожай культури. З кожної ділянки зберіть по 20 стручків з верхнього рослинного пологу, де плоди в дуже скупченому вигляді.

Якщо принаймні дві третини насіння змінили колір з зеленого на коричневий у щонайменше 15 стручках – значить, досягнуто найбільш раннього етапу для розприскування.

Починайте комбайновий збір врожаю тільки в разі, якщо стебла, так само як і стручки є вже цілком для цього придатними, що за певних умов може настати до 3 тижнів після обприскування. Пам’ятайте, що необхідно дотримуватисяthe встановленого законом мінімального 14-денного інтервалу між часом обробки гліфосатом і комбайнового збору врожаю.

 

DEKALB рекомендує:

HYBRID

ДК ЕКСПЕНШН

Гібрид інтенсивного типу, який вдало поєднує високий потенціал продуктивності, високу зимостійкість та стабільність

HYBRID

ДК ЕКЗОДУС

Середньостиглий гібрид з високим потенціалом врожайності та високою зимостійкістю

HYBRID

ДК ІМПРЕШН КЛ

Середньопізній гібрид системи Clearfield з високою зимостійкістю, стійкістю до розтріскування стручків

Дотримуйтеся правил безпеки при застосуванні пестицидів. Завжди читайте інформацію на пакуванні та інструкції щодо використання препарату перед застосуванням. Раундап є торговою маркою Bayer® Group.