перед посівною

перед посівною

26 квіт 2019
перед посівною

Передпосівна обробка гербіцидом Раундап забезпечує найчистіший старт для вирощування посівів олійного ріпаку

 

Якщо говорити про властиві ознаки олійного ріпаку, то доведену здатність проростати і розвиватися сильними, добре вкоріненими рослинами, найкраще пристосованими до стресових погодних умов, мають гібридні сорти насіння DEKALB. Якщо йдеться про боротьбу зі шкідливими рослинами, то доведену здатність досягати довготривалого контролю над звичайними бур’янами, що перешкоджають проростанню і формуванню повноцінних сходів олійного ріпаку, має засіб Раундап. Поєднання обох складових: по-перше, передпосівна обробка засобом Раундап, із наступною посадкою насіння гібридів DEKALB –надає найкращу можливість у найкоротший термін забезпечити максимально чистий старт для вирощування посівів олійного ріпаку.

 

Для досягнення рівномірного сходження та однорідності насадження на посівному полі олійного ріпаку, в період внесення насіння та на ранньому етапі розвитку рослин ґрунт повинен бути дрібногрудкуватим і максимально, наскільки це можливо, очищеним від бур’янів. Передпосівна обробка за допомогою засобу Раундап надає чудову можливість для підготовки ідеального посівного ложе, завдяки знищенню багаторічних бур’янів та скороченню чисельності однолітніх шкідливих рослин. Зрештою, використання цього засобу забезпечує значною мірою успішне сходження посіву олійного ріпаку. До того як сіяти олійний ріпак, дізнайтеся більше про головні переваги передпосівного застосування гербіциду Раундап, рекомендації щодо його використання, а також про найкращі гібриди DK для успішного сходження посівів олійного рапсу.

Перевага 1: Успішне сходження посівів олійного ріпаку

  • Передпосівна обробка засобом Раундап забезпечує більш швидке та однорідне проростання посіву та краще формування та розвиток рослин завдяки відсутності перешкод через бур’яни або ж незначній їх кількості, а також завдяки покращенню структури ґрунту.

Перевага 2: Ефективна боротьба з бур’янами в посівах ріпаку

  • Передпосівна обробка за допомогою засобу Раундап – чудова можливість досягти оптимального контролю над однорічними та багаторічними бур’янами, що шкодять формуванню рослин ріпаку.
  • Заміщуючи механічне прополювання бур’янів, передпосівна обробка сприяє збереженню вологи у ґрунті та вмісту органічного перегною. З кожною обробкою ґрунту випаровується волога в еквіваленті 3-5 мм дощових опадів.
  • Також сприяє підвищенню ефективності селективних гербіцидів у поєднанні з культивацією ґрунту.
Сходи олійного ріпаку через один місяць після посіву, засмічені польовим осотом Cirsium arvense.

Мал. 1. Без обробки. Сходи олійного ріпаку через один місяць після посіву, засмічені польовим осотом Cirsium arvense. Культивація поверхні ґрунту проводилася за 1 день до посіву.

Сходи олійного ріпаку через один місяць після посіву. Поле оброблено гербіцидом Раундап за 3 дні до початку вирощування.

Мал. 2. Сходи олійного ріпаку через один місяць після посіву. Поле оброблено гербіцидом Раундап (1800 г/га розподілу гліфосату, Раундап 450, 4л/га) за 3 дні до початку вирощування. Культивація поверхні ґрунту проводилася за 1 день до посіву.

Джерело: Контрактне незалежне дослідження, м. Татабанья, Угорщина, 2018.

 

Перевага 3: Короткий інтервал між культиваціями

  • Приготування посівного ложа або посів можуть починатися через 2-3 дні після передпосівної обробки засобом Раундап без втрат продуктивності.
  • Процес швидший, ніж механічна боротьба з бур’янами – це заощаджує час у період бурхливого зростання рослин.

Рекомендації щодо передпосадкового використання гербіциду Раундап до початку посіву олійного ріпаку

Для звичайної культивації ґрунту:

  • Застосовувати мінімальну необхідну кількість операцій з обробки ґрунту з метою підготовки посівного ложе для олійного ріпаку.
  • Вносити гербіцид Раундап у рекомендованому дозуванні після повного сходження бур’яну.
  • В разі утрамбування ґрунту через рясні дощові зливи, перед посівом слід провести культивацію поверхні ґрунту, дотримуючись мінімального дводенного інтервалу після застосування гербіциду Раундап проти багаторічних бур’янів, та 6-годинного проміжку в разі застосування гербіциду проти однорічних бур’янів.

Для протиерозійної обробки ґрунту:

  • Вносити гербіцид Раундап у рекомендованому дозуванні після повного сходження бур’яну щонайпізніше за 3 дні до посіву олійного ріпаку.

Зверніть увагу на гібриди ріпаку DEKALB®

HYBRID

ДК СЕНСЕЙ

Гібрид, який поєднав в собі високі стандарти зимостійкості, технологічності та якості (високий вихід олії).

HYBRID

ДК ЕКСЕПШН

Гібрид нової генерації для ультраконтитнентальних умов вирощування

HYBRID

ДК ІММІНЕНТ КЛ

Високоурожайний середньопізній гібрид з комплексною стійкістю до хвороб та специфічною стійкістю до фомозу завдяки гену RLM7

Дотримуйтеся правил безпеки при застосуванні пестицидів. Завжди читайте інформацію на пакуванні та інструкції щодо використання препарату перед застосуванням. Раундап є торговою маркою Bayer® Group.