Зимостійкість
26 лист 2018
ГІБРИДИ З ПЕРЕВІРЕНОЮ ПРОДУКТИВНІСТЮ МАЮТЬ БІЛЬШЕ ШАНСІВ НА ПЕРЕЗИМІВЛЮ ТА ПІДСИЛЕНЕ ВІДНОВЛЕННЯ ВЕСНЯНОЇ ВЕГЕТАЦІЇ
Чи знаєте ви, що ваш ріпак матиме більше шансів на виживання взимку і підсилену весняну вегетацію, якщо рослина увійде в зиму з 8-ма листками та діаметром кореня 8 мм?
- Коли йдеться про ріпак, добрий розвиток до настання зими є життєво важливим.
- Ми також допоможемо забезпечити розвиток вашої культури до потрібного розміру та стадії росту до настання зими.
- Наші експерти DEKALB завжди готові до співпраці з вами та можуть допомогти оцінити ваш врожай по закінченні зими, а також радо допоможуть вам вирішити наступні операції.
Озимі культури здавна давали приблизно вдвічі більше врожаю у порівнянні з посівами ярини. Проте їх цінність в ультраконтинентальному кліматі Східної Європи історично була обмеженою ризиком втрати всього врожаю через зиму – раз на три або чотири роки
Температури, які часто опускаються нижче мінус 15°C впродовж тривалого періоду без снігового покриву в поєднанні з жорсткими вітрами й величезними добовими коливаннями температури, є особливо складними для такої масомісткої культури, як ріпак.
Однак створення гібридів, здатних вижити за цих умов завдяки високій зимостійкості, робить вирощування ріпаку привабливішим. Зимостійкість лежить в основі нашої програми селекції у Східній Європі саме тому, що без неї переваги озимих посівів занадто часто не реалізуються на практиці. Ба більше, навесні доводиться пересівати поля, що призводить до серйозних додаткових витрат.
Ми визначили низку характеристик, які надають сільськогосподарським культурам набагато більше шансів вижити протягом майже усіх зим, і включити їх до лінійки високопродуктивних гібридів, що пропонують набагато більшу надійність у порівнянні з тими, що були доступні раніше.
Із нашого досвіду енергійне проростання і вкорінення є першою конче потрібною умовою зимостійкості. Ми з’ясували, що навіть ті культури, які втрачають велику кількість листя в мороз, здатні вижити, якщо мають у своєму розпорядженні достатньо ресурсів під землею.
Водночас, навіть якщо здається, що вони пройшли зиму з прийнятною кількістю листя, рослини з поганим укоріненням чи з кореневими системами, ослабленими шкідниками, такими, як ріпакова блішка або зараженнями, такими як кила, незмінно виявляються непродуктивними. У поєднанні з цим обмежений ріст стебла восени та рано навесні також є важливим для того, аби надто чутливі молоді стебла не піддавалися надмірному впливу морозів наприкінці зими.
Також властивість сланкого раннього зростання мінімізує шкоду від вітру та використовує переваги менш жорсткого мікроклімату ближче до поверхні ґрунту. Не менш корисним є розташування верхівки росту на рівні або трохи нижче рівня ґрунту, що захищає її щільною розеткою листя та забезпечує здатність швидкого відновлення вегетації, як тільки температура повітря навесні почне підвищуватися.
Домогтися такого балансу в процесі селекції нелегко. У багатьох випадках більш обмежений ранній ріст над землею може бути пов'язаний зі слабшим укоріненням. Гібриди, що не відновлюють росту доволі рано навесні, можуть бути недостатньо швидкозростаючими, щоб повною мірою скористатися дуже коротким періодом вегетації східноєвропейського сезону.
Наша робота демонструє, що гібриди зі сланким напівкарликовим типом росту можуть бути частиною рішення. Проте – лише частиною. У деяких напівкарликів спостерігається занадто швидке раннє видовження стебла, щоб бути доволі зимостійкими. Деяким також не вистачає енергії раннього проростання, і вони занадто пізно відновлюють розвиток навесні, аби набрати потрібних темпів. Саме тому ми сконцентрувалися на розробці й тестуванні низки більш сланких не напівкарликових гібридів з особливо високою енергією проростання та відносно повільним раннім розвитком.
Кращі з цих гібридів виявилися здатними вижити за найскладніших останніх зимових умов із популяціями більш як 15 рослин/м2, а багато інших увійшли у весняний період із дещо нижчими популяціями, але демонстрували надзвичайно ефективне компенсаційне відростання.
Окрім гібридів із низькою біомасою, вони містять низку середньовисоких гібридів, а також гібридів, що мають як стійкість проти кили, так і властивість Clearfield®.
Такі гібриди надають, дедалі більшій кількості виробників, достатню впевненість як у вирощуванні озимої культури, так і в інвестуванні належних коштів на ранній стадії її вирощування, щоб домогтися високих показників продуктивності, а не для утримання істотних ресурсів у разі зимової невдачі.
ЗИМОСТІЙКІ ГІБРИДИ, ЯКІ РЕКОМЕНДУЄ DEKALB!
ДК ЕКСТОРМ: Гібрид нового покоління, який вдало поєднує високий потенціал продуктивності та відмінну екологічну пластичність.
ДК ІММІНЕНТ КЛ: Високоурожайний середньопізній гібрид з комплексною стійкістю до хвороб та специфічною стійкістю до фомозу завдяки гену RLM7.
ДК СЕНСЕЙ: Гібрид, який поєднав в собі високі стандарти зимостійкості, технологічності та якості (високий вихід олії).
ДК СЕАКС: Гібрид з низькою біомасою, що відрізняється стрімкими темпами проростання та формування потужної розвиненої листкової розетки перед зимівлею.
DK ДК ЕКСТРОН: Середньо-ранній гібрид інтенсивного типу, який володіє пакетом агрономічно цінних властивостей.
ДК ЕКСКВІЗІТ: Середньопізній гібрид з високим потенціалом врожайності та високою зимостійкістю.
ДК ІМІДО КЛ: Високоурожайний середньостиглий гібрид з комплексною стійкістю до хвороб та специфічною стійкістю до фомозу завдяки гену RLM7. ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ
ДК ІМІСТАР КЛ: Гібрид з унікальними перевагами.
ДК ЕКСОДУС: Середньопізній гібрид з високим потенціалом врожайності та високою зимостійкістю. Максимально реалізує свій потенціал за достатнього рівня вологозабезпечення.ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ
ДК СЄВЄРНИЙ: "Гібрид поєднує в собі високі стандарти зимостійкості та технологічності. Адаптований до вирощування при різних рівнях інтенсифікації технологій. ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ