Навіщо вирощувати ріпак

22 лист 2018

Ріпак – універсально корисна культура


Озимий ріпак – це загальновизнана європейська культура, яка добре себе зарекомендувала та здебільшого посідає друге місце за важливістю після озимих зернових культур.

 

Щороку в основних країнах-виробниках ріпак вирощують на площі від 6,5 до 7,5 млн га, що забезпечує врожай до 25 млн т.

 

Із кожної тонни ріпаку отримують близько 450 л високоякісної олії, яку використовують у домашньому, промисловому і громадському приготуванні їжі. До того ж 580 кг макухи зі значним умістом білка з кожної тонни ріпаку, яку отримують у процесі екстракції олії, високо цінується як корм для тварин.

 

Підвищення ефективності вирощування культур в Європі та високий внутрішній попит на ріпакову олію і макуху означає, що ріпак за правильної технології вирощування може бути дуже прибутковим. Оскільки Європа, як і раніше, далека від самозабезпеченості у виробництві рослинної олії, то попит на ріпак зростає. До того ж ціни на ріпак менш схильні до коливань на світовому ринку, аніж ціни на продовольчі зернові культури. Водночас ця культура надає чудові можливості для заміни імпорту пальмової олії, передусім, з урахуванням більш здорового та екологічно безпечного місцевого виробництва.

 

   

 

Ріпак також є першокласною культурою-стабілізатором у сівозміні зернових. Його вирощування дає змогу переривати природний цикл хвороб зернових, бур'янів та нагромадження шкідників. Це полегшує управління вирощуванням майбутніх зернових культур, даючи змогу збільшити врожайність і знизити витрати на виробництво.

 

Різні строки сівби, обприскування та збирання врожаю для озимих зернових культур особливо цінні у розподілі навантаження на ферму у критичні часи року. Напрочуд важливо, аби кожна культура у господарстві діставала належну увагу, потрібну, щоб домогтися найкращих результатів.

 

Окрім прибутковості та цінності для сівозміни, озимий ріпак також вирізняється спектром додаткових переваг для агровиробництва.

 

11-місячний надґрунтовий покрив, який він створює, а також розвинена глибока та велика коренева система захищають ґрунти від ерозії, поліпшують їх аерацію та скорочують вилуговування нітратів у вразливі зимові місяці.

Великі обсяги підземної та надземної біомаси також роблять значний внесок у формування гумусу ґрунту, а культура забезпечує особливо добре середовище проживання диких тварин на сільгоспугіддях.

 

Вирощування альтернативної економічно вигідної культури паралельно із зерновими щороку додатково знижує ризики господарств від дедалі непередбачуванішого клімату та невизначених ринків збуту.

 

 

 


 

 

 

 

ДІЗНАЙТЕСЯ ПРО ПЕРЕВАГИ ВИРОЩУВАННЯ РІПАКУ

 

 

Боротьба із втратою рослин під час зими ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

 

Зниження впливу шкідниківДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

 

Управління прибутком та урожаємДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

 

Боротьба з проблемними бур'янами та падалицею - ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

 

Управління вмістом вологи під час посівуДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ